Veletrh CeBIT 2017 představil nové disruptivní technologie, které umožňují přejít k novým obchodním modelům a digitalizovat jak podniky, tak státní správu. Přes tři tisíce firem ze 70 zemí ukázalo konkrétní příklady užití digitalizace. Vše zastřešovalo téma "d!conomy - no limits", protože digitální inovace otevírají podnikům nové možnosti. Záměrem veletrhu bylo jejich rozpoznání a využití v praxi.

Zájem vzbudilo téma umělé inteligence, a to zvláště díky účasti Raye Kurzweila, jednoho z nejvýznamnějších expertů v této oblasti. Jde o technického ředitele ve společnosti Google.

V Hannoveru byli například i humanoidní roboti vybavení umělou inteligencí, schopní interakce s lidmi. Vystoupil zde například profesor Hiroshi Ishiguro se svým digitálním dvojníkem, který je od něj k nerozeznání. Velká pozornost byla věnována i oblasti internetové bezpečnosti.

Na veletrhu CeBIT byly dále prezentovány například i drony a jejich mnohostranné možnosti využívání. Lze je už nyní využívat třeba v logistice a dopravě a při kontrole průmyslových zařízení.

To platí i pro virtuální realitu, mladou technologii, která má velký potenciál pro mnoho odvětví. Bohatě zde byla zastoupena i sekce 3D tisku.

Klikli jste na článek, který patří do předplatitelské sekce IHNED.cz
Chcete si přečíst celý článek?