Problematika IT bezpečnosti v sobě nese řadu aspektů, které se dotýkají základních otázek dalšího směřování naší společnosti.

Asi nejdiskutovanějším problémem, který se v té či oné podobě objevil v každé z významnějších přednášek či odborných sekcí, je otázka nalezení optimální rovnováhy mezi bezpečností a právem na soukromí.

HLAVA XXII

Ve svém úvodním vystoupení se na toto téma poměrně rezolutně vyjádřil výkonný ředitel pořadatelské společnosti RSA, Art Coviello. Podle něj se dnes mnozí ze zákazníků IT firem dodávajících bezpečnostní řešení ocitají v situaci nápadně připomínající legendární Hlavu XXII: mají obavy zavádět technologie, které by ochránily soukromí jejich i soukromí jejich zákazníků, protože by to mohlo narušit soukromí jejich zaměstnanců. Tento hlavolam ovšem zcela ignoruje fakt, že přesně tytéž technologie mohou, a také to i činí, ochránit soukromí i zmíněných zaměstnanců. Tento přístup podle Coviella jen demonstruje důsledky snahy stavět bezpečnost proti soukromí. "Nesmíme dopustit, aby k tomu došlo," uvedl Coviello na závěr své přednášky.

Klikli jste na článek, který patří do předplatitelské sekce iHNed.cz
Chcete si přečíst celý článek?