Vážení čtenáři, rád bych vás ve svém úvodníku alespoň krátce provedl obsahem nového a průlomového vydání měsíčníku Moderní řízení.

Štěstí v práci

Naším hlavním tématem je štěstí v práci. Tedy oblast, která se čím dál tím výrazněji prosazuje i v českých firmách. Výzkumníci z Univesity of Warwick před několika lety spočítali, že štěstí vede k 12procentnímu nárůstu v produktivitě, zatímco u nešťastných pracovníků se ukázalo, že jsou o desetinu méně produktivní. Závěr experimentu byl jednoduchý: pozitivní emoce lidi posilují, a to i v pracovním výkonu. Podívali jsme se na to, jak se k tématu štěstí staví firmy na trhu. Jak se starají o "úsměvy" zaměstnanců? Kdo najal "manažera štěstí" a kdo spoléhá na pomoc managementu? A co firmám radí dánský "happiness guru" Alexander Kjerulf?

Restart

Součástí každého Moderního řízení bude nově rubrika Restart. Ta bude přinášet obsah, který v posledních dvou letech nabízel stejnojmenný speciální magazín Hospodářských novin. Můžete se těšit na rozhovory s úspěšnými českými osobnostmi, které se během své kariéry musely vyrovnat s "restartem" v jakékoliv podobě. Jejich příběhy pečlivě vybírá naše redakce.

Inspirace

V druhé polovině časopisu pak najdete vždy to nejlepší, co jsme "našli" na trhu. Ať už jde o odborné studie, redakční ankety, recenze knih či zajímavé rozhovory - s námi budete vždy o krok napřed. Pravidelně se budete moci těšit na rubriky Stůl manažera, Manažerská štafeta, Den s manažerem anebo Manažerský digest. Už z názvů rubrik je jasné, že budou praktické a plné zajímavých (a mnohdy i zákulisních) informací o "kapitánech" českého byznysu.

Vážení čtenáři, věříme, že se tímto krokem staneme nepostradatelným titulem na stolech všech, kteří se zajímají o řízení lidí. A ano, opravdu je nám letos třiapadesát. Že byste to do Moderního řízení neřekli?

Autoři: Jaroslav Kramer