Místo Pavla Nováka je na samém okraji sdíleného stolu. Přestože pracuje jako výkonný ředitel peer-to-peer projektu Zonky.cz, který zprostředkovává půjčky mezi lidmi, nemá kancelář. Dělí se o stůl se sedmi kolegy, protože týmová spolupráce je pro něj klíčová. I proto nerad využívá home office, navíc striktně odděluje pracovní život od osobního.

Neoddělitelnou součástí stolu jsou proto zásuvky plné nabíječek. Kromě toho má Novák na stole i dalších pár důležitých věcí. Například tlačítko "bullshit" (1), umístěné uprostřed. Používá ho k zastavení nikam nevedoucí diskuse. Taky nutně potřebuje kalkulačku (2). Z jeho pohledu se většina problémů dá spočítat na kalkulačce za pár vteřin a kdo to neumí, nemá u stolu co dělat. Novák proto kalkulačku nazývá "prodlouženou rukou selského rozumu".

Posledním nezbytným prvkem stolu jsou tužky a papíry (3), při diskusi jim dává přednost před otevřenými notebooky. Ty podle něj totiž kazí soustředění diskutujících.

Momentálně stůl zdobí ještě darované velikonoční kraslice, které se mu tak líbí, že zůstaly i po Velikonocích. Zvláštní ozdobou někdy bývá prázdný kelímek od jogurtu, který jí pravidelně k snídani. Má mu po celý den připomínat, že by se neměl přecpávat. Kdykoliv ho totiž vyhodí, ihned se dostaví hlad.

stul pavla novaka