Martin Závodník
manažer projektů, Frentech Aerospace s.r.o.

1. Jsme stabilní česká společnost, která byla založena v roce 1994 s cílem stát se významným dodavatelem v oboru přesné mechaniky. Po celou dobu se snažíme poskytovat dobré pracovní podmínky. Práce u nás je zajímavá, což je dáno tím, že se zaměřujeme na letecký a vesmírný průmysl a investujeme do špičkových technologií. Zaměstnanci mají obvyklé benefity, známé z velkých firem, kromě toho si myslím, že naší velkou výhodou je přátelské prostředí a dobrý kolektiv. Odráží se to i v aktivním přístupu lidí.

2. Jsme výrobní firma, takže samozřejmě řešíme různé technické problémy. Není to nic mimořádného, běžné provozní situace, které by měl zvládnout střední management. Když se jedná o složitější problém nebo obchodní záležitost, řeší to nejvyšší management. Osvědčilo se nám projektové řízení, zvláště u složitějších zakázek je důležité, aby manažer vše pohlídal od začátku do úspěšného konce.

3. V minulých letech jsme masivně investovali do moderních technologií a zvyšovali své know-how v našem oboru. Spoluprací s významnými zákazníky, kteří vyžadují hi-tech produkty, se naše společnost vypracovala na kvalifikovaného dodavatele především pro letecký a vesmírný průmysl, mikroelektroniku, lékařskou techniku, vakuovou a přístrojovou techniku, mikrovlnné radarové a rádiové systémy. V roce 2009 byl podnik rozšířen přístavbou nové výrobní haly. V dalším období se chceme zaměřit na pokračování zkvalitňování výroby, přesnou práci s vysokou přidanou hodnotou a komplexní dodávky. Vyvíjíme i vlastní produkty ve spolupráci se zákazníky. V leteckém i vesmírném průmyslu jsou stále velké příležitosti. Spíše než bychom se rozšiřovali, budeme se zaměřovat na optimalizaci procesů, automatizaci, zefektivnění řízení apod.

Klikli jste na článek, který patří do předplatitelské sekce IHNED.cz
Chcete si přečíst celý článek?