Ke psům to obchodní a projektovou manažerku přepravní společnosti Geis Parcel CZ Petru Harantovou Helešicovou táhlo odjakživa. "Vyrůstala jsem mezi novofundlandskými psy, které chovala moje teta. Jak to jen bylo možné, pořídila jsem si svého prvního psa, německého ovčáka, a jedinců tohoto plemene mi pak postupně prošlo rukama několik," popisuje manažerka svou zálibu, která časem vyrostla do téměř profesionálních měřítek. Život beze psů si už dnes neumí představit. V průběhu posledních čtyř let se věnuje výcviku, kdy se o své zkušenosti dělí i s jinými majiteli čtyřnohých mazlíčků. "Jsem týmový hráč, který rád pomáhá ostatním. A není zas takový rozdíl, jestli je to v práci nebo během tréninků," říká manažerka, která v logistice pracuje téměř 20 let.

Soustředit se na tady a teď

Přestože tíhnutí ke zvířatům pociťovala Petra Helešicová od samého dětství, po škole se rozhodla pro ekonomický obor. "V té době kynologie nebyla tolik rozšířená, vybírala jsem z možností, které se přirozeně nabízely," vzpomíná znojemská rodačka a absolventka obchodní akademie. Jejím prvním zaměstnáním bylo místo asistentky ředitele Národního parku Podyjí ve Znojmě. Už v té době byla majitelkou několika německých ovčáků.

Po pár letech asistentskou pozici opustila a přestěhovala se do Olomouce. Tam nastoupila do pobočky mezinárodní přepravní společnosti, kde měla na starosti kontrolu logistických procesů. "Chtěla jsem vyzkoušet práci, která by se víc zakládala na komunikaci s lidmi," odůvodňuje změnu. Ta se nakonec netýkala jenom oboru, ale i domácích mazlíčků. Od německých ovčáků se přesunula k menším a skladnějším chrtům, kteří jí v té době vzhledem k bydlení v pronajatém bytě připadali jako vhodnější plemeno. "Jsou to chytří psi, vhodní i pro chov v bytě, dokážou šetřit energii na výkon a lehce se přizpůsobí prostředí a svým majitelům," vzpomíná na povahu svých dvou chrtích slečen.

Petra Helešicová (44)

Pochází ze Znojma. Vystudovala obchodní akademii. Obchodní a projektová manažerka v přepravní společnosti Geis Parcel CZ. Ve společnosti pracuje 18 let. Dnes má na starosti síť výdejních míst Geis Point. Ve volném čase se věnuje výcviku psů, agility a mondioringu. Je majitelkou dvou belgických ovčáků.

Po několika letech strávených v oboru se na přepravu začala dívat optikou člověka, který obor vidí zevnitř. "Zatímco běžní lidé se těšili na ,černý pátek' a velké výprodeje, mně hned začalo v hlavě naskakovat, co kde je potřeba procesně posílit, časově prodloužit a podobně," usmívá se. V roce 2000 nastoupila Petra Helešicová na pozici obchodní manažerky do přepravní společnosti Geis, kde působí dodnes. V průběhu dvou dekád ve firmě vystřídala několik pozic. Od roku 2010 působila jako regionální manažerka, kdy vedla celý obchodní tým Moravy. Chvíli také působila jako key account manager. V současné době zodpovídá zkušená manažerka za rozvoj projektu výdejních míst Geis Pointů, na němž se podílí spolu se svým týmem.

Klikli jste na článek, který patří do předplatitelské sekce iHNed.cz
Chcete si přečíst celý článek?