Vážení čtenáři, možná jste si někdy říkali, stejně jako my, jak je těžké se zbavit po odchodu z práce myšlenek, které se k ní stále vracejí. Vyčítali jste si, že si dostatečně neužíváte volného času, že se možná málo věnujete tomu, co vás baví.

Věřte, že v tom nejste sami. Ono to totiž vůbec není snadné. Práce je velmi důležitá složka našeho života, trávíme v ní spoustu času. Skrze práci sami sebe hodnotíme a identifikujeme. Pokud kromě ní navíc nemáme další zajímavé zážitky (protože toho večer už moc nestihneme), je logické, že to jediné, o čem pak můžeme přemýšlet je to, co jsme řešili přes den s kolegy.

Proto jsme se rozhodli, že se v podzimním speciálu Moderního řízení zaměříme na to, jak se dá od práce odreagovat. Přinášíme vám několik příběhů manažerů a jejich neobvyklé koníčky. Například Michal Kroupa si čistí hlavu od starostí, které řeší coby manažer v Ikee, při vysokohorských výstupech. Tím, že se musí soustředit na to, aby se zejména vrátil v pořádku domů, odhodí myšlenky na práci okamžitě. Petr Michalík šéfuje inovace ve velké bance. Ten pro změnu po nocích utíká za město s hvězdářským dalekohledem. Jeho vášeň na vás dýchne z rozhovoru kolegyně Lenky Petrášové. Pokud máte rádi psy, určitě vám udělá radost článek o manažerce Petře Helešicové, která po práci trénuje ušlechtilé belgické ovčáky mailnois.

Zastavte se také u rozhovoru s kardiologem Jiřím Krupičkou, který potvrdil, že stres je to nejhorší pro naše srdce. Poradil, jak jíst a vysvětlil, že nejlepší sport je ten, který vás baví. Psychoterapeut Ivan Skalík pro vás napsal krásný text o tom, jak jsou vedle práce důležité vztahy a prostor, který máme jen sami pro sebe. Jak se pozná workoholik a proč bychom měli myslet pozitivněji.

Doufáme, že až dolistujete toto vydání, řeknete si stejně jako my, že "život je i tam venku". Tím myslíme i mimo firmy, ve kterých necháváme tolik energie. Že jsme důležití my sami, náš odpočinek a naše rodiny. A že bez toho, abychom si od práce pořádně odpočinuli, nebudeme moct nikdy podávat skvělé výkony.

Přeji vám pohodové chvíle nad novým číslem!