Desítky zaměstnanců se v posledních týdnech rozloučily s kolegy a vykráčely z areálu Zetoru jako nezaměstnaní. Na konci ledna bylo propuštěno už 135 ze 655 zaměstnanců brněnského výrobce ikonických červených traktorů. Pokud budou mít zájem, rozhodně nezůstanou bez práce dlouho − dosavadní zaměstnavatel jim rozdal seznam firem, které mají volná místa. A není jich rozhodně málo. "Měli jsme poptávku zhruba od 90 firem. Bylo to napříč brněnskými firmami i z okolí − Dopravní podnik Brno, Šmeral Brno, Královopolská, České dráhy," říká v rozhovoru pro HN výkonný ředitel Zetor Tractors Marián Lipovský.

V průběhu února potká podobný osud dalších 35 zaměstnanců. Tím ale podle Lipovského propouštění končí. Původní prosincové oznámení, že se odporoučí 260 zaměstnanců, už neplatí. Toto číslo vycházelo z plánu na rok 2019 stanoveného loni na podzim.

"Po zpřesnění plánu jsme dali dohromady všechny náklady, které je možné ušetřit − i jiné než mzdové. A z toho nám vyšlo, že ten počet propuštěných lidí bude maximálně na úrovni 170," vysvětluje Lipovský. Přijatá opatření přinesou celkovou úsporu nákladů ve výši 110 milionů korun.

Klikli jste na článek, který patří do předplatitelské sekce IHNED.cz
Chcete si přečíst celý článek?