Ze začínajícího start-upu pomohla vybudovat globální společnost Kiwi, která dosahuje stamilionových tržeb. Nyní ovšem Lucie Brešová vedení stovek lidí ve firmě dočasně pověsila na hřebík a momentálně se věnuje výchově svého dvouletého dítěte. Už teď ovšem pokukuje po dalších výzvách, které by mohla překonat. Jednou z nich je podle ní udělat "současný svět lepším místem". Své schopnosti by chtěla směrovat do školství, neziskového sektoru nebo péče pro seniory.

"Někdy mi chybí být v zápřahu každodenního budování firmy. Na druhou stranu si užívám svobody a času na svého syna. Mám konečně čas číst nebo jezdit na běžkách. V Kiwi to bylo skvělé období. Pokud máte úspěchy, žene vás to pořád dál a dál, je to jako droga. Je ale třeba si uvědomit, že jsou i jiné věci v životě a některé jsou důležitější," říká Brešová.

Lucie Brešová patří mezi nejúspěšnější manažerky v České republice, které začaly svou kariéru ve vysokém managementu už v mladém věku. Kromě jiného je jednou z laureátek ankety Hospodářských novin TOP ženy Česka, v roce 2017 se stala vítězkou kategorie Start-up.

Mladým lidem, kteří se chtějí prosadit v řídicích pozicích, by poradila, aby se především nebáli zkoušet věci, u nichž si nejsou jistí, jak dopadnou. "Doporučila bych všem mířit hodně vysoko a snažit se plnit si své sny. Hlavní je dělat to, co vás baví. Musíte ale makat, je to dřina," tvrdí Brešová.

Klikli jste na článek, který patří do předplatitelské sekce IHNED.cz
Chcete si přečíst celý článek?