Česká firma Spaceti porazila dvě stovky konkurentů z celého světa v soutěži Startup Competition, jejíž výsledky byly vyhlášeny ve čtvrtek v rámci prestižního mezinárodního veletrhu nemovitostí MIPIM ve francouzském Cannes.

Spaceti vyvinula technologii, která pomocí mobilní aplikace a sítě čidel šetří náklady na provoz budov a jejich uživatelům usnadňuje pobyt uvnitř domů. Senzory jsou skryté v designovém obalu ve tvaru oblázku, které například automaticky nastavují uživatelům oblíbenou teplotu v interiéru, přivedou do vydýchané zasedačky čerstvý vzduch nebo je v garážích pomohou navigovat k volnému parkovacímu stání.

Spaceti vznikla před méně než třemi lety v Praze a dnes už její digitální technologie využívají budovy ve více než tuctu zemí. "Naším primárním cílem aktuálně je hledat správné partnery pro mezinárodní expanzi v různých zemích světa," sdělil HN Maksym Verteletskyi, ředitel a spolumajitel firmy Spaceti. "Hned po soutěži nás už oslovilo několik zahraničních fondů, které mají zájem do nás investovat. Budeme o tom uvažovat," řekl Verteletskyi.

Klikli jste na článek, který patří do předplatitelské sekce IHNED.cz
Chcete si přečíst celý článek?