Motionlab
Motionlab
autor: Motionlab

Český start-up Motionlab, což je platforma pro tvorbu personalizovaných videoreklam, se dostal do celosvětového finále soutěže Startup World Cup. Ve středečním evropském finále zvítězil švédský Mimbly, který se zaměřuje na využití vody. Soutěž byla součástí konference v pražském Kongresovém centru, které se zúčastnilo přes 2000 inovativních firem. Informovali o tom organizátoři konference. Světové finále soutěže se uskuteční v květnu v USA.

Motionlab se do finále dostal díky vítězství v regionálním kole, ve kterém soutěžily středoevropské start-upy. Motionlab je cloudová platforma pro tvorby personalizovaných videí v objemu více než 10 000 videí. Využíván je především pro reklamu.

Evropský vítěz Mimbly získal kromě titulu také 500 000 amerických dolarů (asi 11,35 milionu korun). Švédský start-up se zaměřuje na změnu vnímání společnosti v přístupu k čistotě vody a jejímu využití.

Jako start-upy jsou označovány nové inovativní projekty nebo začínající firmy, které hledají investory pro další rozvoj. Podle průzkumu centra Impact Hub v Česku v roce 2017 vzniklo celkem 32 180 společností, z nichž 35 procent ovšem předčasně skončilo.

Autoři: ČTK