Vážení čtenáři,

vítejte u speciálního letního vydání časopisu Moderní řízení, které nese podtitul "Restart". Slovo, které značí nový začátek, jsme nevybrali náhodně. Navazujeme totiž na stejnojmenný úspěšný speciální magazín Hospodářských novin, který v uplynulých dvou letech přinášel inspirativní příběhy těch, kteří změnili svoji kariéru, i těch, kteří jim pomáhali.

I aktuální vydání Restartu (v podobě Moderního řízení) přináší zpovědi úspěšných českých manažerů, které byste rozhodně nezařadili do kolonky "obvyklý".

Tentokrát jsou naším tématem paralelní kariéry.

Třeba právník Roman Kramařík, celoživotní fanoušek létání, tvrdí, že zažívá víc adrenalinu ve své advokátní praxi než ve vzduchu. Letadlo je pro něj jediné místo, kde úplně vypne. Možná i právě proto si ke stému výroční vzniku Československa nadělí vcelku neobvyklý dárek: obletí se svou Cessnou svět.

Přinášíme také příběh molekulární bioložky Olgy Šebestové Janouškové, která se ve volném čase věnuje shiatsu a pomáhá manželovi se školou kiteboardingu. "Nemám televizi, nejezdím na chalupu, nechodím do hospody. S volným časem nakládám odpovědně a pak se to do něj všechno vejde. Přitom to neznamená, že bych spala tři hodiny denně a nestarala se o rodinu. Spím normálně a někdy i uvařím," říká Olga v rozhovoru.

Kolegyně Jana Niedermayerová se zase vydala do Pošumaví, kde má majitel kurýrní služby Messenger David Voverka palírnu ovocných destilátů. Aby si mohl splnit sen, musel před časem předat řízení firmy kolegům. "Chtěl jsem mít dostatek času na svůj nový projekt. Nebylo to ale tak, že bych vyhořel a potřeboval prchnout z města. Pořád mě to baví stejně tady i tam a vyhovuje mi, že mohu tyto dva světy propojit," říká podnikatel, který si ponechal "jen" roli ve správní radě Messengeru.

Přeji vám klidné a inspirativní léto.

Autoři: Jaroslav Kramer